Nasi specjalisci

dr n. med. Labib Zair

dr n. med. Labib Zair

Dr n. med. Labib Zair jest absolwentem Pomorskiej Akademii Medycznej. Posiada specjalizację z chirurgii ogólnej oraz transplantologii klinicznej. Dodatkowo ukończył wiele kursów specjalistycznych w dziedzinie proktologii, laseroterapii, leczenia żylaków kończyn dolnych, leczenia przepuklin pachwinowych oraz wielu innych związanych z dziedzinami zabiegowymi. Od wielu lat związany z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym gdzie pełni rolę asystenta. Na co dzień pracuje w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej SPSK2 na Pomorzanach. W 2013 roku wyróżniony Medalem na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków za opatentowanie polimerowej łaty służącej leczeniu przepuklin pachwinowych.

Flebologia, czyli leczenie chorób układu żylnego

Przewlekła niewydolność żylna jest dużym problemem dzisiejszych czasów. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn w praktycznie każdym wieku (wg badań jest to 40-60% kobiet oraz 15-30% mężczyzn).

Jest zespołem objawów wynikających ze zwiększonego ciśnienia w układzie żylnym prowadzącym do poszerzenia światła naczyń żylnych, co najczęściej zauważamy jako pojawiające się na kończynach dolnych początkowo teleangiektazje („pajączki naczyniowe”), następnie żylaki, a w przypadku zaniechania leczenia owrzodzenia skórne.

W Polsce pacjenci najczęściej trafiają do lekarza z zaawansowanymi stadiami niewydolności żylnej, natomiast należy pamiętać, że nieleczona choroba może prowadzić do bardzo poważnych powikłań takich jak zagrażająca życiu żylna choroba zakrzepowo – zatorowa („zakrzepica”), która może doprowadzić do zatorowości płucnej i w efekcie do zgonu.

Ze względów estetycznych pacjenci zgłaszają się do chirurgów w przypadku pojawienia się zmian na kończynach dolnych, natomiast należy pamiętać że choroba może dotyczyć układu żylnego całego ciała.

Flebologia

Flebologia - cennik

Konsultacja flebologiczna

200 zł

USG Doppler żył kończyn dolnych

160 zł

Laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych (EVLT)

5500 zł

Usuwanie żylaków kończyn dolnych sp. FleboGrif

5000 zł

Usuwanie żylaków kończyn dolnych sp. ClariVein

5000 zł

Skleroterapia żylaków kończyn dolnych - 1 ampułka Aethoxysklerolu

600 zł

Zapraszamy do naszej kliniki

Klinikamedyk Szczecin ul. Bogusława 30

Klinikamedyk Gryfino ul. Kościelna 35/6

Klinikamedyk

Klinika Medyk Szczecin
ul. Bogusława 30
tel.: +48 577 811 759
e-mail: rejestracja@klinikamedyk.pl

Klinika Medyk Gryfino
ul. Kościelna 45/6
tel.: +48 577 811 759
e-mail: rejestracja@klinikamedyk.pl