Mezoterapia igłowa jest małoinwazyjnym zabiegiem medycyny estetycznej, dzięki któremu dostarczamy wybranemu obszarowi skóry Pacjenta zestaw substancji odżywczych, regenerujących oraz nawilżających. Skóra po takim zabiegu jest jędrniejsza, lepiej odżywiona i nabiera zdrowej barwy. Ponadto znikają niedoskonałości a zmarszczki ulegają spłyceniu co w efekcie daje wrażenie odmłodzenia.

Zabiegi można wykonywać również profilaktycznie chroniąc zdrową skórę przed powstawaniem zmarszczek. Mezoterapia jest również skuteczną formą redukcji cellulitu oraz tkanki tłuszczowej. Bardzo istotnym efektem mezoterapii skóry głowy jest zapobieganie łysieniu i wypadaniu włosów. Coraz częściej na tego typu zabiegi zgłaszają się mężczyźni, którzy są bardzo zadowoleni z efektów.

 

 

Mezoterapia igłowa

Sposób przeprowadzania zabiegu mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu wybranego obszaru skóry Pacjenta mieszaniną odpowiednich składników takich jak kwas hialuronowy, witaminy czy preparaty roślinne.

Do tego celu używa się mikroskopijnych igieł, którymi nakłuwa się skórę na głębokości 2-3 mm. Nie jest to jednak zabieg bolesny, w przypadku bardzo niskiego progu bólu u Pacjenta możliwe jest zastosowanie miejscowego znieczulenia w odpowiedniej formie. W zależności od wybranego obszaru skóry zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Jako że jest to metoda inwazyjna zaleca się przeprowadzanie jej przez lekarza. Bezpośrednio po zabiegu można iść do domu, wszystkich instrukcji odnośnie dalszego postępowania udzieli lekarz wykonujący mezoterapię.

 

Kwalifikacja do zabiegu

Każdy zabieg wykonywany w naszej Klinice poprzedzony jest badaniem lekarskim, podczas którego jest on dokładnie omówiony Pacjentowi wraz z przedstawieniem wstępnego planu terapii, jej długości oraz zaleceń, których należy przestrzegać w okresie między kolejnymi zabiegami. Do lekarza należy zgłosić się z pełną dokumentacją medyczną oraz listą przyjmowanych przez siebie leków.

 

Jak często wykonywać zabieg mezoterapii igłowej?

Pierwsze efekty mezoterapii igłowej widoczne są już bezpośrednio po zabiegu. W zależności od stanu skóry oraz jej obszaru zabiegi należy powtarzać co najmniej kilkukrotnie w odstępach kilkutygodniowych. Na wszystkie pytania dotyczące zabiegu mogą Państwo uzyskać odpowiedź osobiście od lekarza wykonującego  zabiegi w naszej Klinice dr Katarzyny Zair – Mościbrody.

 

 

 

 

 

Sprawdź również:

 

Medycyna estetyczna - cennik

Mezoterapia igłowa skóry głowy

1 zabieg

300 zł

Bloomea twarz

1 zabieg

300 zł

Bloomea twarz + dekolt

1 zabieg

350 zł

Bloomea wybranej okolicy ciała

cena do uzgodnienia

Zapraszamy do naszej kliniki

Klinikamedyk Szczecin ul. Bogusława 30

Klinikamedyk Gryfino ul. Kościelna 35/6

Klinikamedyk

Klinika Medyk Szczecin
ul. Bogusława 30
tel.: +48 577 811 759
e-mail: rejestracja@klinikamedyk.pl

Klinika Medyk Gryfino
ul. Kościelna 45/6
tel.: +48 577 811 759
e-mail: rejestracja@klinikamedyk.pl