Modeling skóry za pomocą technologii TRIO M.M.L. (makroeksfoliacja, mikrowibracja, luminoterapia)

Bloomea jest nowoczesnym urządzeniem francuskiego producenta od 10 lat wykorzystywanym przez chirurgów plastycznych w okresie pooperacyjnym do redukcji blizn oraz rozstępów. Od niedawna zostało ono udostępnione lekarzom medycyny estetycznej do zabiegów modelujących skórę, które poprawiają jej wygląd, nadają zdrowszy kolor, usuwają niedoskonałości, przebarwienia, zmarszczki i sprawiają wrażenie odmłodzenia.

Zabiegi można wykonywać na każdym obszarze ciała. Do najczęstszych należą:

  • twarz (lifting, redukcja zmarszczek, przebarwień, nadanie młodego wyglądu)
  • pośladki, piersi, brzuch, ramiona, uda (usuwanie rozstępów, przebarwień, blizn)

Zabieg trwa kilkadziesiąt minut. Bezpośrednio po zabiegu można iść do domu, wszystkich instrukcji odnośnie dalszego postępowania udzieli lekarz.

 

Bloomea

Na czym polega działanie Bloomea?

Każdy zabieg podzielić można na 3 etapy, które następują po sobie i składają się na jedną całość, są to:

 

Makroeksfoliacja

Na początku zabiegu przeprowadzana jest makroeksfoliacja. Dobierany jest odpowiedni tip złuszczający oraz technika pracy- w zależności od wskazań, przeciwwskazań czy kondycji skóry. Sprowadza się to do tego, że zabieg modelingu Bloomea® możemy przeprowadzić bardzo łagodnie oferując naszym klientom efekt odświeżenia skóry, lub tak zwanej „bankietówki”. Ale też wykorzystując najmocniejszą głowicę zabiegową możemy przeprowadzać zabiegi silnie przebudowujące dające efekt resurfacingu laserowego w zabiegach odmładzających, czy efekt redukcji blizn, bruzd, przebarwień.

 

Mikrowibracja

Kolejno po kluczowej fazie makroeksfoliacji na skórę aplikowany jest Koktajl Bloomea® HA zawierający kwas hialuronowy, kolagen i elastynę.  Jest to drugi etap zabiegu, w trakcie którego zależy nam na  dostarczeniu do skóry jak najwięcej substancji odżywczych przy pomocy specjalnej końcówki.

 

Luminoterapia

W trakcie trwania całego zabiegu niezbędnym procesem do przebudowy skóry na poziomie kolagenu jest luminoterapia (633 nm). Pod wpływem ok 30 minutowego naświetlania skóry, zachodzą procesy mające na celu wsparcie regeneracji i odbudowy łańcuchów kolagenowych w procesie neokolagenezy. Dochodzi również do namnażania elastyny i fibroblastów, czyli substancji o kluczowym znaczeniu dla prawidłowej budowy skóry.

Na koniec zabiegu lekarz kładzie biocelulozową maskę Bloomea® tak zwaną „drugą skórę”. Natychmiastowo uspokaja ona skórę, dając efekt ukojenia nawet po najbardziej inwazyjnym zabiegu.

 

YouTube video

 

Kwalifikacja do zabiegu Bloomea

Każdy zabieg wykonywany w naszej Klinice poprzedzony jest badaniem lekarskim, podczas którego jest on dokładnie omówiony Pacjentowi wraz z przedstawieniem wstępnego planu terapii, jej długości oraz zaleceń, których należy przestrzegać w okresie między kolejnymi zabiegami. Do lekarza należy zgłosić się z pełną dokumentacją medyczną oraz listą przyjmowanych przez siebie leków.

 

Jak często wykonywać zabieg Bloomea?

W zależności od stanu skóry oraz jej obszaru zabiegi należy powtarzać co najmniej kilkukrotnie w odstępach kilkutygodniowych. Na wszystkie pytania dotyczące zabiegu mogą Państwo uzyskać odpowiedź osobiście od lekarza wykonującego  zabiegi w naszej Klinice dr Katarzyny Zair – Mościbrody.

Medycyna estetyczna - cennik

Mezoterapia igłowa skóry głowy

1 zabieg

300 zł

Bloomea twarz

1 zabieg

300 zł

Bloomea twarz + dekolt

1 zabieg

350 zł

Bloomea wybranej okolicy ciała

cena do uzgodnienia

Zapraszamy do naszej kliniki

Klinikamedyk Szczecin ul. Bogusława 30

Klinikamedyk Gryfino ul. Kościelna 35/6

Klinikamedyk

Klinika Medyk Szczecin
ul. Bogusława 30
tel.: +48 577 811 759
e-mail: rejestracja@klinikamedyk.pl

Klinika Medyk Gryfino
ul. Kościelna 45/6
tel.: +48 577 811 759
e-mail: rejestracja@klinikamedyk.pl